WebcamSurf Paradiis
Eesti keelesIn englishSuomeksiПо-русски
Otsing
07.11.2013 00:00:00
Talv tuleb Detsembris
05.11.2013 00:00:00
Lumeseiklused Otepääl
01.11.2013 00:00:00
Telli lumetakso Safarihotellist Murakas
01.11.2013 00:00:00
Trummijämm!
Pealehekülg / Suvi / Seiklusturism

Seiklusturism

Seiklusturismi ekstreemsematel aladel on kogu tegevus üles ehitatud kolme põhikomponendi edukale kooslusele:

1. Eksootiline keskkond, enamasti loodus või loodusnähtused (ka loodusjõud ja loodusstiihhia).

2. Tehnoloogia e. teaduse ja tehnika saavutused läbi aegade (eriti uued leiutised ja tehnoloogiad).

3. Inimene, kes suudab keskkonna ja tehnoloogia rakendada oskuslikult ja tasakaalustatult uue seikluskvaliteedi teenistusse.

Kuna oluline osa on riskifaktoril ning adrenaliinil, eelneb kõigile teenustele vastav koolitus sõltuvalt harrastusest ja kliendi varasemast kogemustest.

Resultaat võib olla niivõrd haarav ja erakordne, et kergesti tekib sõltuvus, lausa narkomaania, aga õnneks on see sõltuvus positiivne.

Eesti Seiklusturismi Assotsiatsiooni Pressiteade
16.05.2000a.

Loodi Eesti Seiklusturismi Assotsatsioon (ESA)

Hiljuti Paides toimunud turismimessil pandi alus seiklusturismi ettevõtjate ühendusele. Organisatsiooni vajadust tunnetasid asjaosalised juba ammu ning nüüd sai see ka teoks kuna kohal olid mitmed selle valdkonna võtmekujud Eestis:
Margus Timmo ratsutamiskeskusest Timmo Tallid, kanuumatkade korraldaja Aivar Ruukel Soomaalt, talispordispetsialist Aare Tamme ja safarikorraldaja Paap Kõlar. Lisaks oli kohal huvilisi reisikorraldajaid, IT turunduse spetsialiste ja uute, veel kujunemisjärgus atraktsioonide pakkujaid. Peale mainitute olid juba eelnevalt oma huvist ühingu loomise vastu teatanud Vidrike tallid, mitmed kanuumatkade korraldajad, lennuatraktsioonide pakkujad ning turismieksperdid.

Eesmärgid
Seiklusturismi Assotsatsiooni asutamiskoosolekul fikseeriti ühiselt põhieesmärgid: kõrgetasemelise seiklusteeninduse arendamine, seiklusturismi majandusliku potentsiaali teadvustamine kogu riigi majanduses ning osalemine riikliku turismistrateegia ja majanduspoliitika kujundamisel.
Lisaks kavatsetakse innovatiivsust näidata sellistes valdkondades nagu seiklusturismi tootearendus ja valik, kvaliteet, turvalisus, kaadri ja kvalifikatsiooniküsimused, tarbijakaitse ja turundus.

Eesmärkide saavutamiseks ühendavad liikmed oma ajupotentsiaali ja know-how, liidavad kliendibaase, osalevad seadusloomes, tegelevad juriidikaga, leiavad uusi kasutamata ressursse ja koostööpartnereid kõigis sektorites ning koolitavad ja kaasavad uusi tegijaid.

Liikmed
Liikmete arvukusele rõhku ei panda, küll aga liikmete poolt pakutavale.
Põhikriteeriumiks on uutele liikmetele senine kogemus seiklustepakkujana ning konkreetse seiklusteenuse olemasolu, mis on kvaliteetne, turvaline ja usaldusväärne ning võimeline iseseisvalt kliendi sihtkohta tooma, mis seega toodab turismimajanduslikku kasvu ja on vajalik nii kõigile tugiteenuste pakkujatele, kohalikule kogukonnale kui majanduse arengule tervikuna.

Seiklused
Seiklusteotsijatele suudab ESA juba loomisest alates pakkuda arvestatavaid elamusi: Jalgrattamatkad, ratsutamine, kanuumatkad, langevarjuhüpped, rabamatkad, jetisafarid, jahilaskmine, hobukaravani matkad, veesuusatamine, langevarju vedu, surf, ATV safarid, mäesuusatamine, snowtubing, mootorsaani safarid, parvsauna matkad, allveesport jne.

ESA Pressiteenistus, GSM 50 51015

ESA tuumiku moodustavad järgmised liikmed ja tegevusalad:

Rabamatkad, parvsaun "Pühamüristus", kanuumatkad, öised kanuumatkad
www.soomaa.com , Aivar Ruukel, Tel. 50 61896, aivar@soomaa.com

Ratsamatkad Viimse Reliikvia radadel, hobukaravaniretked, jalgrattamatkad, kanuumatkad, avastusretked Peipsil, suvised ratsutamislaagrid, kanuu-ja jalgrattamatkad, jahilaskmine, väikelennukil lendamine, tõrvikutega saanimatkad, talvised ratsamatkad, koolivaheaja ratsutamislaagrid talvel ja kevadel, firmade suve-ja talvepäevad
www.kagureis.ee , Margus Timmo, Tel. 50 42886, timmo@kagureis.ee

Langevarjukoolitus, hüpped sportlangevarjuga, vabalangemine
www.skydive.ee , Tiit Paananen, 50 36333, parasiil@skydive.ee

Surf ja surfikursused, Lohesurfi koolitus. Snorkeldamine koos koolituse ja varustusega, Sukeldumiskursused koos meresukeldumisega, Allveesafarid ja vrakisukeldumine. Jetid ja jetisafarid koos koolitusega, Merepääste teenused. Järeleveetavad veespordivahendid: tuubid, banaanid, veesuusad, põlvelauad, wakeboardid, “tow in” surfing. Lainelauad, Kõhulauad, Skimboardid. Meresüstad, Parved, Aaerupaadid, Zip Line, Merebatuut. Ekstreemne merepäästeatraktsioon "Mayday-Mayday". ATV safarid koos koolitusega, Laste sõidutamine, Offroad-takso. Tarzani rada, Vibulaskmine, Kirve heitmine, Push-pall, Pudelipost. Neoliitilised konverentsid, Kiviaegne internetipunkt, Online ilmajaam. Eksootiline majutus, Catering, Saun, Massazh. Öine maa-alune militaar-orienteerumine. Afro-Salsa-groove tähistaeva all, Elav muusika. Tähevaatlus teleskoobiga. Lendamine veolangevarjuga. Mootorsaanisafarid, lõbusõidud haagisregedega, lumetakso, piknikud, kuusekonverentsid. Meeskonnatöö- ja motivatsiooniüritused.
www.paap.ee, Paap Kõlar, Tel. 50 51015, paap@paap.ee

Lisandumas: mägironimine ja ellujäämismatkad, metsavendlus, punkrimajutus, katselennud reaktiivlennukitel, tankisafarid jm.

ESA jätab endale õiguse teenuste valiku ja liikmelisuse muutusteks.

www.adventure.ee

 

SEIKLUS - VOUCHER

Üllatus Eesti Seiklusturismi Assotsiatsioonilt (ESA)!

Tähelepanu firmajuht!
Kas soovid meeldivalt üllatada oma lähedasi, tuttavaid, töökaaslasi, kliente või väliskülalisi?
Esmakordselt Eestis pakub ESA sellise erakordse võimaluse seiklemiseks!
ESA Seiklus - Voucher annab paindliku lahenduse preemiaseikluste korraldamiseks.
Seiklus-Voucher on garantii unustamatuteks seiklusteks kõigi ESA liikmete poolt pakutavatel aladel kasvõi kogu aasta vältel.
Millisel alal, ajal ja viisil, jääb õnneliku omaniku valida.
Kes on omanik – otsustad sina.
Millises koguses, väärtuses ja millistel tingimustel, selgub kui teatad oma huvist ja soovidest:
Juhul, kui meie poolt pakutu jääb mingil põhjusel seekord realiseerimata, võta ühendust siis, kui selleks tekib võimalus – arvestame su soovidega ka tulevikus.

Kui seiklusteemad sügavamat huvi pakuvad, loe edasi:
Seiklusturism Eestis  (Turismimessi materjalid, Paide 2000a.)

mikare.net