WebcamSurf Paradiis
Eesti keelesIn englishSuomeksiПо-русски
Otsing
Mayday
07.11.2013 00:00:00
Talv tuleb Detsembris
05.11.2013 00:00:00
Lumeseiklused Otepääl
01.11.2013 00:00:00
Telli lumetakso Safarihotellist Murakas
01.11.2013 00:00:00
Trummijämm!
Pealehekülg / Suvi / Mayday

Mayday - Mayday


 

Ekstreemne merepäästeatraktsioon Surf Paradiisis

Esmakordne ja ainulaadne rolliseiklus kogu maailmas !

 

  

 

Inimene on võimeline taluma raskeid katsumusi ning suudab sageli välja tulla ka täiesti lootusetutest olukordadest kui jätkub tõsist tahtmist ja valmisolekut ootamatusteks.

 

Viimasel ajal kuuleme üha sagedamini kõikvõimalikest looduse kapriisidest ja katastroofidest, maavärinatest, varingutest, laviinidest, tormituultest, orkaanidest, taifuunidest, hiidlainetest ja üleujutustest.


Meie kliimas ei esine õnneks veel maavärinaid või vulkaanipurskeid, kuid piisavalt üllatusi toovad ka ootamatud ja rajud tsüklonid, tugevad tormituuled ja nendega kaasnevad tohutud lainerullid, mis põhjustavad oma hävitava jõuga mereõnnetusi ja katastroofe ning viivad armutult merepõhja isegi suuri ja kaasaegseid laevu, kahjuks sageli koos reisijatega.

 

Inimese loomulik reaktsioon ebameeldivate teemade puhul on eitada, hoiduda ja sisendada endasse usku, et "minuga seda ei juhtu". Igati loogiline kaitserefleks, kuid kas sellest piisab, et midagi ka tegelikult ennetada?

 

Miks peaksime olema nii kindlad, et meid ei taba kunagi ükski häda või õnnetus? Milleks siis paigaldame turvavöö, paneme pähe kiivri või selga päästevesti? Kas saaksime kuidagi ohte vältida ja oma saatust kergendada?

 

Tegeleme veespordikeskuses mitmesuguse merepäästega juba pikka aega.

Ehk saame oma kogemustega abiks olla ka teistele.

 

Kuidas ennetada mereõnnetusi?
Mis on merehaigus ja kuidas seda vältida?
Kuidas toimida kriisiolukorras ja mida tähendab S.T.O.P. ?
Mida kogevad laevahuku ohvrid ja millised läbielamised ootavad päästeparve-elanikke?
Millist mõju avaldavad meile möllav meri, tohutud avamerelained ja tormituuled?
Kas oleme valmis halvimaks?
Kuidas muutub inimeste käitumine reaalses kriisisituatsioonis?

Mis on shokk?

Kuidas vältida hüpotermiat?

Kas oskad anda esmaabi?
Miks korraldavad laevafirmad merepäästeõppusi vaid vaikse ilmaga ja vaid oma personalile, mitte iialgi oma klientidele-reisijatele ja tõepärastes situatsioonides?
Kas eelistaksid olla pääsenute hulgas?
Kas "Estonialt" pääsenuid oleks võinud olla rohkem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Me ei luba vastused kõigile küsimustele, kuid kinnitame, et Surf Paradiisi uus ekstreemne merepäästeatraktsioon "Mayday-Mayday" annab osalejatele võimaluse kogeda laevahukule järgnevaid tegevusstsenaariume ja pääsemisvõimalusi tegelikes ja tõsistes oludes, sageli ekstreemselt, samas aga kasulikult ja õpetlikult ning positiivsete resultaatidega.

Mis kõige tähtsam - turvaliselt.

Siin on meie peamiseks eesmärgiks mereohutus, merereisijate turvalisus ja inimelude säästmine võimalikes katastroofisituatsioonides, mille on põhjustanud kas looduse kapriis või inimese eksitus.


Osalejate hulgas on olnud arglikke plikasid, ujumisoskuseta pereemasid, nõrganärvilisi pensionäre, aga ka Estonia ohvrite omakseid ning isegi Estonialt pääsenuid – ja keegi ei kahetse. Otse vastupidi – hirmud asendame teadmiste ja enesekindlusega, mis aitab säilitada enesekontrolli ka kõige absurdsemates situatsioonides ning tuua kriisist välja ka teised hädasolijad. Tegu on omalaadse meeskonnatöö treeninguga. Tagantjärele võib teha olulisi tähelepanekuid ja kasulikke järeldusi mitte ainult iseenda vaid kogu grupi käitumise kohta.

 

Kuidas see kõik toimub, milliste ilmadega ja millistel tingimustel, sõltub eelkõige looduskapriisidest ja tellimuste mahust aga ka grupi suurusest (soovitavalt 6 – 16 in.)

 

Osavõtusoovid peaks varakult registreerima, siis saame nendega maksimaalselt arvestada.

 

Ettetellimine: Paap Kõlar, 562 51015, 6393 288 paap@paap.ee      

 

P.S. Rolliseiklus Mayday on säästlik ökotoode, sest tugineb ammendamatutele loodusressurssidele, kohalikule pärandile ja toetab kohaliku elanikkonna toimetulekut.

 

HOIATUS!

Osalemine Paap Kõlari Safarikeskuste seiklusüritustel võib tekitada positiivset sõltuvust, mõjutada või muuta oluliselt osalejate ellusuhtumist ning jätta unustamatu jälje kogu eluks.

 

 

 

 

In An Emergency

  

DO NOT PANIC


Stop Think Observe Plan

 

STOP - Take a deep breath, sit down if possible, calm yourself and recognize that whatever has happened to get you here is past and cannot be undone. You are now in a survival situation and that means . . .

 THINK - Your most important asset is your brain. Use it! Don't Panic! Think first, so you have no regrets. Move with deliberate care. Take no action, even a foot step, until you have thought it through . . .

 OBSERVE - Take a look around you. Assess your situation and options. Take stock of your supplies, equipment, surroundings and the capabilities of fellow survivors . . .

 PLAN - Prioritize your immediate needs and develop a plan to systematically deal with the emergency. Make a plan. Follow your plan. Adjust your plan only as necessary to deal with changing circumstances.

 

mikare.net